Wniosek o wydanie historii spłat kredytu frankowego

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu frankowego

Do złożenia pozwu w sprawie frankowej niezbędne jest skompletowanie kilku dokumentów. O wydanie niektórych z nich należy zwrócić się do banku, co może wydłużyć całą procedurę o kilka tygodni. Nie warto czekać – bank przez ten czas zarabia na Twoim kredycie pieniądze.

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu CHF to jeden z podstawowych dokumentów w sprawie frankowej – jest niezbędny przy konstruowaniu pozwu oraz pomocny na samym etapie analizy umowy oraz ogólnej sytuacji frankowicza. Przepisy nie wymagają dla takiego wniosku szczególnej formy ani nie narzucają tego, w jaki sposób powinien on zostać sformułowany. Aby jednak uzyskać zamierzony efekt powinno się oznaczyć w nim nadawcę(kredytobiorca), odbiorcę(bank) oraz szczegółowo określić o udostępnienie jakich informacji kredytobiorca się zwraca. Wydanie przez bank takiego zaświadczenia jest odpłatne i warto jeszcze przed złożeniem wniosku dowiedzieć się jaką kwotę trzeba będzie uiścić, np. osobiście pytając o to w banku przy złożeniu wniosku lub przez telefon.

W przypadku wątpliwości warto poradzić się doświadczonego w sprawach frankowych prawnika, aby nie składać nieskutecznych wniosków, tracąc przy tym czas i pieniądze.

W celu usprawnienia i przyspieszenia całego procesu prowadzącego do sformułowania i złożenia pozwu w Państwa sprawie, nasz zespół wysyła frankowiczom edytowalne wnioski o wydanie historii spłat kredytu CHF już na etapie bezpłatnej analizy umowy kredytu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Zamknij menu